Povodně aktuálně, počasí online

ČHMÚ: Do ČR se vrátí silný déšť

 

Frontální systém spojený s tlakovou níží nad centrálním Středomořím bude postupovat od jihovýchodu do střední Evropy.
Úhrny srážek na přecházející zvlněné studené frontě byly oproti předpokladům menší. V průběhu neděle a do pondělního rána spadlo na většině území od 5 do 30 mm, větší srážky (až kolem 45 mm) byly místy zaznamenány v povodí Odry a horní Moravy, ojediněle i jinde. Na tocích se zatím většinou projevily jen mírné vzestupy, nejvíce vystoupily hladiny v povodí Opavy, Moravy (do 60 cm) a horní Odry (40 až 80 cm). Největší vodnosti dosáhly 1/2letých průtoků. Prvního stupně povodňové aktivity dosáhla jen hladina Opavy v Karlovicích.
Předpokládaný vývoj: Trvalý déšť se bude od jihovýchodu vyskytovat zejména na Moravě a ve Slezsku, na Českomoravské vrchovině a částečně i ve východních Čechách od úterního odpoledne do středečního rána. Ojediněle se mohou vyskytnout i bouřky. Během 18 hodin může spadnout 10 až 30 mm srážek.
Na většině toků bude pokračovat mírné kolísání hladin v závislosti na srážkách. V místech trvalejších srážek očekáváme ještě mírné vzestupy hladin, na většině území bez dosažení SPA. Výraznější vzestup lze předpokládat na dolní Odře (bez dosažení SPA) a v povodí Opavy, Bělé a horní Moravy, kde hladina může ojediněle překročit 1.SPA.


Komentáře k článku



Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Radar srážek ČR

Předpověď srážek

Meteoalarm

Návštěvnost

Počasí teď

Počasí online

Blesky na Evropou

Povodňová situace

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí