Povodně aktuálně, počasí online

ČHMÚ zvýšil stupeň nebezpečí před vydatným deštěm

30. května 2013 - 11:30 

Vyhlašujeme výstrahu na vydatný déšť a povodňovou bdělost také pro Jihočeský kraj. Pro Liberecký a Ústecký kraj zvyšujeme stupeň nebezpečí předpovídaných srážek na vysoký.

Počasí u nás ovlivňuje tlaková níže nad střední Evropou. Střed tlakové níže se bude během čtvrtečního odpoledne a večera přesouvat nad naše území.

Během čtvrtečního dopoledne trvale prší na Moravě a ve Slezsku a tyto srážky se budou přesouvat dále k západu. V noci na pátek bude ještě zpočátku trvale a vydatně pršet na západě a jihozápadě území.

Během dne a v první polovině noci na pátek naprší na většině našeho území 10 až 30 mm, zejména v horských oblastech na severu a západě Čech ojediněle kolem 50 mm.

Vzhledem k předpovídaným srážkám, které dnes zasáhnou území České republiky, očekáváme v postižených oblastech výrazné vzestupy hladin. Předpokládáme, že nejvíce se zvednou hladiny na tocích odvodňující severní pohraniční hory, kde nelze vyloučit i dosažení 2. stupně povodňové aktivity (SPA). Vzestupy s dosažením nižších SPA je možno očekávat i na přítocích horního Labe, horní Vltavy a Berounky.

V sobotu nejsou vyloučeny další vydatné srážky, zejména v západní polovině Čech. Zítra proto budeme situaci na základě aktuálních informací upřesňovat.


Vydal: ČHMÚKomentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Radar srážek ČR

Předpověď srážek

Meteoalarm

Návštěvnost

Počasí teď

Počasí online

Blesky na Evropou

Povodňová situace

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí