Povodně aktuálně, počasí online

Předpověď srážek podle modelu ALADIN

Data pocházejí z webu ČHMÚ. Děkujeme

Komentáře k článku

mirka florimirka@seznam.cz říká
05.06.2013

jednoznačně oproti létům před 2O-3O léty je zastavěno minimálně i o 30% víc,takže logicky řeky nepoberou co dřív stačilo v potůčcích v klidu odtéct, bydlím v povodňové zoně, bohužel a rady , že by se paní odstěhovala..hm kam a za co, nepatřím k těm co pobírají \\\\\\\"průměrnou mzdu ve státě\\\\\\\" celý život pracuju a vychovala jsem dvě dětim, nemám ani\\\\\\\" správnou barvu\\\\\\\",jsem normální moravanka jako 100 tisíce postižených i čechů,tehdy a ted se vždy něco zapomene, opozdí , zamešká, ale hlavně prevence je drahá.... ale ne tak jako řešení následků,,kdyby vyčistili toky řek ,které jsou minimálně o víc jak metr vysoké odedna a zůžené u nás i třeba o 1Ometrů, tak by se nestávali až takové věci,,,proč si ti, co to mají na starosti nespočítají kolik by stálo vybagrovat řeky a potoky na původní hloubky, a věřte že lidé nejen okoli bydlící by pomohli zdarma,než ted dělat jako že milosti co dají na postižené, však jsou to naše vydřené peníze,tak jaké milodary z kapes pana Nečase,vážená Ryndy, krom pravopisu se také zamyslete nad tím za co si mají lidé kam odstěhovat, když nikdo v povodnové zóně dům nekoupí ..Lidé nebuďte sobci a věřte , že nikdo se nenechává dobrovolně jen tak vyplavovat,,, ale je na vrchnosti, aby selský rozum používala, že vždy je lepší prevence než řešení daleko dražších následků, některé jsou nevratné, jako starší utonulí lidé, Ti hazardéři co serfují a raftují i bez vest na těhle vodách si litování nezaslouží,ale jejich rodiny ano,Bohužel.

Janice říká
04.06.2013

Vašek má pravdu, čím více asfaltu, betonu atd, tím více vody půjde do řek a v případě povodní to pěkně přispěje ke zvýšení hladin. Dále proč vltavská kaskáda se nevypouštěla vodu již o několik dřív, než začaly stoupat řeky ? Bylo by pak dost místa ve Vltavě pro Berounku. To si vodu šetřila pro rekreaci v létě ?

Martin www.gifx.cz říká
03.06.2013

Krátké Video / GIF - Praha Nusle 3.6.2013 http://gifx.cz/detail.php?id=3304

Vašek říká
03.06.2013

Problém je taky v tom, že každý chce mít před barákem pevnou silnici, pevné parkoviště, pevný chodníky - a všechny tyto asfaltové a betonové plochy vodu nenasáknou, ale pošlou dál do údolí - a tam se to nasčítá.

matheww říká
02.06.2013

ryndy - Je sice pravda že najednou to ten okap nestihne, ale z nebe to taky padá po kapkách a né po vanách... Ty koryta potoků a nevyčištěný rybníky by to korigovaly mnohem lépe kdyby byly v bezchybném stavu. Samozřejmě do velkého toku to nakonec stejně doteče všechno, takže poblíž velké řeky je to stejné, ale dnes jsem viděl na vlastní oči jak si poradí vyčištěný příkop podle silnice s vodou z pole (v týdnu ho čistili). Kus dál ještě vyčištěný nebyl a voda se valila hlavně po silnici. To je můj dnešní poznatek.

libča říká
02.06.2013

Posílám mnoho sil a jsme s Vámi.Zijeme na jižní moravě ,je tady pohoda.Strašně držíme palce.\\r\\nToto máme odplatu jak se chováme k naší planetě.Ať si říka kdo chce co chce je to tak.Jsme s Vámi.

Bára říká
02.06.2013

No, počasí se bohužel nedá poručit a upřímně lituji ty, kteří mají zase domov a věci pod vodou..l.. DRŽTE SE!!!!!

ryndy říká
02.06.2013

nevím jestly je platné čištění a ůdržba koryt,je to jako když vám do okapu nalije někdo v mžiku vanu.a myslím si že je jedno jestly jste ho měla vyčištěnej nebo ne-každopádně kdyby mi třikrát vytopila chalupa jdu do hajzlu a nebrečím stále že je to rok co rok.

čivava říká
22.07.2011

Na Přerovku prší cely den ale na Liberecku je to strašná udalost po roku znova ta hrůza je mně těch lidí líto proč stát nechá povodí a nepřikáže čištění a udržbu koryt řek snad platime daně a naše penízky si nechavají jen na vysoké platy a na lidí serou nakonec Klaus řekne at se lidí odstěhují kde nehrozí povodně to by jsme museli na hrad tam mají prdele v suchu.......

vlastimír říká
19.07.2011

nás v okolí hustopečí u brna to obejde, protože 8.6. tohoto roku tu spadlo 60 mm

mark říká
19.07.2011

No pro ty co maji rady rozmary pocasi tak zitra se maj na co tesit hlavne na vychode a na zapadeVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Radar srážek ČR

Předpověď srážek

Meteoalarm

Návštěvnost

Počasí teď

Počasí online

Blesky na Evropou

Povodňová situace

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí