Povodně aktuálně, počasí online

ČHMÚ varuje před vzestupy řek na severu, hrozí pohotovost

14.7.2016 - 16:30 Tato výstraha upřesňuje výstrahu č. 65 na hydrologické jevy a časovou změnu na velmi vydatný a vydatný déšť.

Kolem tlakové níže se středem nad Polskem k nám od severozápadu proudí chladný a vlhký vzduch.

Za posledních 24 h spadlo v Čechách většinou od 15 do 40 mm srážek, ojediněle zejména v horských oblastech nad 60 mm. Trvalé a místy i vydatné srážky budou v Čechách, zejména v oblasti Jízerských hor a Krkonoš v nejbližších hodinách pokračovat. Slábnutí srážek předpokladáme ve večerních hodinách. Na navětří Jizerských, Lužických hor a Krkonoš může spadnout v nejbližších 12 h kolem 40 mm, do rána kolem 15 mm srážek. Jinde v Čechách spadne ve čtvrtek do večerních hodin většinou 5 až 15 mm srážek.

Na tocích očekáváme dnes i zítra většinou mírně rozkolísané vodní stavy, místy i výraznější kolísání či vzestupy v závislosti na množství srážek. Vzhledem k předpovídaným srážkám dojde k nejvýraznějším vzestupům během dneška v povodí Jizery (s kulminacemi na úrovni 1. SPA), L. Nisy a Smědé (s možností i krátkodobého dosažení až 3. SPA). Kulminace se předpokládají během dnešní noci až zítřka. Také na ostatních vodnějších tocích zejména v Čechách mohou někde hladiny dosáhnout 1. SPA.


Vydalo: Centrální předpovědní pracoviště ČHMÚ

 


 
Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Radar srážek ČR

Předpověď srážek

Meteoalarm

Návštěvnost

Počasí teď

Počasí online

Blesky na Evropou

Povodňová situace

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí