Povodně aktuálně, počasí online

SITUACE ONLINE: Tři řeky vyhlásily 1. SPA

 

17:30 1. SPA platí v tuto chvíli na třech místech v ČR. A to na říčce Vidnávce, říčce Bělá a horní Opavě. Tři zmiňované řeky již klesají (kromě dolního toku Opavy), přestože ČHMÚ vydal další varovnou zprávu před dešťovými srážkami, které přijdou v úterý. Nicméně tyto srážky by měli zvednout toky maximálně znovu na 1. SPA.


20:30 Podle čerstvějšího předpovědního modelu se fronta zřejmě již "vypršela" v odpoledních bouřkách a nyní na severovýchodě území opouští Českou republiku.


 19:20 Na řece Vidnávce v obci Vidnávka byl vyhlášen 1. SPA . Jedná se o první překročení SPA na území ČR. Podle některých modelů by nakonec Jeseníky nemusely zasáhnout vůbec tak vydatné srážky jak se zprvu zdálo. Jasno bude až ráno, kolik mm napršelo.


18:40 Vzestupy řek již nastávají, největší vzestupy a blízko k dosažení 1. SPA mají toky horní Morava, Opava, Vidnávka. Vzestupy jsou hlášeny také z Orlice a mnoha odkolních řek. Srážky nyní padají ve výrazném množství na většině Moravy. Situaci nadále sledujeme.


15:15 Předpovědi se vyplnily, bouřky bičují Moravu.


14:05 Srážky v Jeseníkách dosahují intenzity zhruba 10 mm za hodinu. Na Moravě vznikají bouřková centra viz. radar:


13:25 Předpověď srážek pro následujících 48 hodin podle německého modelu


13:20 Srážky se nyní vyskytují hlavně v Čechách, na Moravu by měl déšť s bouřkami dorazit večer. Řeky v Jeseníkách a Orlických horách by měli začít stoupat již během noci. Srážky se budou vyskytovat až do zítřejšího rána.


10:00 ČHMÚ vydal varovnou zprávu, týkající se varování před extrémními srážkami a povodňovou aktivitou. 3. SPA hrozí v krajích Olomoucký a Moravskoslezský.Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Radar srážek ČR

Předpověď srážek

Meteoalarm

Návštěvnost

Počasí teď

Počasí online

Blesky na Evropou

Povodňová situace

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí